Lubrykant na bazie wody – jak działa?

lubrykant na bazie wody

Lubrykant na bazie wody to specjalistyczny produkt, który został opracowany dla kobiet wymagających dodatkowego nawilżenia pochwy. Dostępne lubrykanty na bazie wody mogą być używane w celach pielęgnacyjnych, dla poprawy komfortu podczas współżycia czy wspomagająco w przypadku wystąpienia drobnych infekcji. Ich formuła może być dodatkowo wzbogacona o składniki wspierające utrzymanie prawidłowego odczynu pH czy zapewniające optymalne nawilżenie.

Lubrykant na bazie wody – produkt poprawiający jakość życia seksualnego

Wiele kobiet zmaga się z problemem suchości pochwy, co utrudnia satysfakcjonujące współżycie, jak i przyczynia się do dyskomfortu w życiu codziennym. Problemy te może rozwiązać odpowiednio dobrany do potrzeb lubrykant, którego niewielką ilość należy rozprowadzić w okolicach pochwy przed współżyciem, zapewniając tym samym swobodny poślizg i większy komfort. 

Lubrykant na bazie wody – bezpieczny i skuteczny

Lubrykant na bazie wody jest produktem w pełni bezpiecznym. Można go używać nawet kilka razy dziennie. Jego formuła bazuje na wodzie, ale w składzie mogą się także znajdować inne, wspierające składniki, w tym takie jak:

  • silikon,
  • naturalne substancje pomocnicze.
lubrykant na bazie wody

Dostępne są żele do nawilżania pochwy o neutralnym zapachu, pozbawione alergenów, sztucznych dodatków, chemicznych barwników czy konserwantów. Niektóre z nich zawierają natomiast kwas hialuronowy o właściwościach regenerujących, który sprzyja odbudowie komórek i tkanek nabłonka. Z kolei wyroby zawierające kwas mlekowy zmniejszają ryzyko rozwoju patologicznej flory bakteryjnej i mają działanie przeciwgrzybiczne. W ofercie wielu producentów znajdują się też nawilżające żele intymne i lubrykanty na bazie wody z aloesem.