Huśtawka do seksu – potrzebny czy zbędny gadżet erotyczny?

huśtawka erotyczna

Gadżety erotyczne są coraz chętniej kupowane przez pary, które potrzebują odmiany i chciałyby nieco poeksperymentować. Najczęściej wybierają wibratory, zatyczki analne bądź kulki gejszy, natomiast huśtawka erotyczna zwykle wzbudza nieuzasadnione wątpliwości. Czy jest ona przydatna gdy do sypialni wkradnie się rutyna i jak zacząć jej używać?

Huśtawka do seksu – jak jej używać?

Huśtawka erotyczna jest gadżetem bardzo prostym w obsłudze i jeszcze prostszym w montażu. Istnieją modele z pasami lub platformami – te drugie polecane są zwłaszcza w sytuacji, gdy pary lubią uprawiać seks na stojąco, te pierwsze natomiast umożliwiają współżycie w wielu różnych pozycjach i pozwalają na puszczenie wodzów wyobraźni jeśli chodzi o ułożenie ciała. Niezależnie od wybranego rodzaju, huśtawkę erotyczną montuje się na takiej samej zasadzie jak te rekreacyjne, a miejsce może zostać wybrane według preferencji.

Dla kogo huśtawka do seksu?

Huśtawka erotyczna może urozmaić życie seksualne i pozbyć się rutyny, jednak istnieją szczególne wskazania do jej zakupu. Oto one:

huśtawka erotyczna
  • duża różnica wzrostu lub masy ciała między partnerami,
  • niepełnosprawności,
  • upodobanie do seksu BDSM,
  • chęć spróbowania seksu w pozycjach wymagających gibkości i zwinności

 O czym pamiętać wybierając huśtawkę?

Wybierając huśtawkę erotyczną trzeba pamiętać o tym, że przeciętnie może ona unieść osobę ważącą około 120 – 140 kilogramów. W zależności od masy własnej oraz partnera może okazać się konieczny zakup gadżetu, którego udźwig będzie wynosił więcej. Część huśtawek montowanych jest na dwóch hakach, inne na czterech – i znów, wybór odpowiedniej zależy od masy partnerów i tego, czy obie osoby będą przebywać na huśtawce jednocześnie. Na samym początku wchodzenie i schodzenie z nowego nabytku może okazać się mało efektowne, nie należy się tym jednak zrażać – zawsze można poprosić partnera o asekurację.